Πρεμιέρα με την ΑΕΚ Εκτύπωση E-mail
Τρίτη, 28 Αύγουστος 2012 09:49
Με την ΑΕΚ εντός έδρας κληρώθηκε να παίξει ο Έσπερος ΑΟΠΑ στην πρεμιέρα της Β' Εθνικής μπάσκετ, που προγραμματίστηκε για τις 14 Οκτωβρίου.
Στην κληρωτίδα στον όμιλο του Νότου μπήκαν ακόμη Ένωση Ιλίου, Χαλκίδα, Δούκας, Αμύντας, Χολαργός, Νήαρ Ηστ, Ηράκλειο, Πανερυθραϊκός, ΑΕΚ Άργους, Πέραμα και Διαγόρας.
Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1η Αγωνιστική - 14/10/12
Έσπερος ΑΟΠΑ - ΑΕΚ
Ένωση Ιλίου - Χαλκίδα
Δούκας - Αμύντας
Χολαργός - Νήαρ Ηστ
Ηράκλειο - Πανερυθραϊκός
ΑΕΚ Άργους - Πέραμα
Ρεπό ο Διαγόρας

2η Αγωνιστική - 21/10/12
ΑΕΚ - Διαγόρας
Χαλκίδα - Έσπερος ΑΟΠΑ
Αμύντας - Ένωση Ιλίου
Νήαρ Ηστ - Δούκας
Πανερυθραϊκός - Χολαργός
Πέραμα - Ηράκλειο
Ρεπό η ΑΕΚ Άργους

3η Αγωνιστική - 27/10/12
Διαγόρας - Χαλκίδα
Έσπερος ΑΟΠΑ - Αμύντας
Ένωση Ιλίου - Νήαρ Ηστ
Δούκας - Πανερυθραϊκός
Χολαργός - Πέραμα
Ηράκλειο - ΑΕΚ Άργους
Ρεπό η ΑΕΚ

4η Αγωνιστική -4/11/12
Αμύντας - Διαγόρας
Νήαρ Ηστ - Έσπερος ΑΟΠΑ
Πανερυθραϊκός - Ένωση Ιλίου
Πέραμα - Δούκας
ΑΕΚ Άργους - Χολαργός
Χαλκίδα - ΑΕΚ
Ρεπό το Ηράκλειο

5η Αγωνιστική - 11/11/12
Διαγόρας - Νήαρ Ηστ
Έσπερος ΑΟΠΑ - Πανερυθραϊκός
Ένωση Ιλίου - Πέραμα
Δούκας - ΑΕΚ Άργους
Χολαργός - Ηράκλειο
ΑΕΚ - Αμύντας
Ρεπό η Χαλκίδα

6η Αγωνιστική - 18/11/12
Πανερυθραϊκός - Διαγόρας
Πέραμα - Έσπερος ΑΟΠΑ
ΑΕΚ Άργους - Ένωση Ιλίου
Ηράκλειο - Δούκας
Νήαρ Ηστ - ΑΕΚ
Αμύντας - Χαλκίδα
Ρεπό ο Χολαργός

7η Αγωνιστική - 25/11/12
Διαγόρας - Πέραμα
Έσπερος ΑΟΠΑ - ΑΕΚ Άργους
Ένωση Ιλίου - Ηράκλειο
Δούκας - Χολαργός
ΑΕΚ - Πανερυθραϊκός
Χαλκίδα - Νήαρ Ηστ
Ρεπό ο Αμύντας

8η Αγωνιστική - 2/12/12
ΑΕΚ Άργους - Διαγόρας
Ηράκλειο - Έσπερος ΑΟΠΑ
Χολαργός - Ένωση Ιλίου
Πέραμα - ΑΕΚ
Πανερυθραϊκός - Χαλκίδα
Νήαρ Ηστ - Αμύντας
Ρεπό ο Δούκας

9η Αγωνιστική - 9/12/12
Διαγόρας - Ηράκλειο
Έσπερος ΑΟΠΑ - Χολαργός
Ένωση Ιλίου - Δούκας
ΑΕΚ - ΑΕΚ Άργους
Χαλκίδα - Πέραμα
Αμύντας - Πανερυθραϊκός
Ρεπό η Νηαρ Ηστ

10η Αγωνιστική - 16/12/12

Χολαργός - Διαγόρας
Δούκας - Έσπερος ΑΟΠΑ
Ηράκλειο - ΑΕΚ
ΑΕΚ Άργους - Χαλκίδα
Πέραμα - Αμύντας
Πανερυθραϊκός - Νήαρ Ηστ
Ρεπό η Ένωση Ιλίου

11η Αγωνιστική - 5/01/13
Διαγόρας - Δούκας
Έσπερος ΑΟΠΑ - Ενωση Ιλίου
ΑΕΚ - Χολαργός
Χαλκίδα - Ηράκλειο
Αμύντας-ΑΕΚ Αργους
Νήαρ Ηστ - Πέραμα
Ρεπό ο Πανερυθραϊκός

12η Αγωνιστική - 13/01/13
Ένωση Ιλίου - Διαγόρας
Δούκας - ΑΕΚ
Χολαργός - Χαλκίδα
Ηράκλειο - Αμύντας
ΑΕΚ Άργους - Νήαρ Ηστ
Πέραμα - Πανερυθραϊκός
Ρεπό ο Έσπερος ΑΟΠΑ

13η Αγωνιστική - 20/01/13
Διαγόρας - Έσπερος ΑΟΠΑ
ΑΕΚ - Ένωση Ιλίου
Χαλκίδα - Δούκας
Αμύντας- Χολαργός
Νήαρ Ηστ - Ηράκλειο
Πανερυθραϊκός - ΑΕΚ Άργους
Ρεπό το Πέραμα