Καλοκαιρινό τουρνουά των ακαδημιών Εκτύπωση E-mail
Τετάρτη, 13 Ιούνιος 2018 00:24

Το πρόγραμμα, οι ομάδες και οι συνθέσεις στο καλοκαιρινό τουρνουά των ακαδημιών έχουν ως εξής: 

Α’ ΤΟΥΡΝΟΥΑ

ΓΚΡΟΥΠ 8.30-9.30 π.μ. και 1.30-2.30 μ.μ.

 

ΤΡΙΤΗ 12 ΙΟΥΝΙΟΥ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

3.30-4.30 μ.μ.: Μιλγουόκι Μπακς-Κλίβελαντ Καβαλίερς 40-45

4.30-5.30 μ.μ.: Σικάγο Μπουλς-Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς 44-49

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 15 ΙΟΥΝΙΟΥ

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

3.30-4.30 μ.μ.: Σικάγο Μπουλς-Κλίβελαντ Καβαλίερς 36-40

4.30-4.30 μ.μ.: Μιλγουόκι Μπακς –Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς 41-49

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 22 ΙΟΥΝΙΟΥ

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

3.30-4.30 μ.μ.: Σικάγο Μπουλς-Μιλγουόκι Μπακς 

5.30-6.30 μ.μ.: Κλίβελαντ Καβαλίερς – Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς

ΣΑΒΒΑΤΟ 23 ΙΟΥΝΙΟΥ

11.45 π.μ.: Τελικός και συναγωνιστικά παιχνίδια

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΣΙΚΑΓΟ ΜΠΟΥΛΣ: Νίκος Ζαχαρόπουλος, Ντένις Ζέλι, Βασίλης Παππάς, Χρήστος Γεωργίου, Στάθης Καρατζάς, Περικλής Ντάλτας, Διονύσης Σμπόρας, Ασημάκης Φωτήλας, Βασίλης Δαραμούσκας, Γιάννης Δαγιαμάς, Θάνος Σερέτης, Χρήστος Παπανικολόπουλος, Άγγελος Μπαρδουνιώτης, Ραφαήλ Ηλιόπουλος, Πάνος Παναγιωτόπουλος, Κώστας Κότσαλος, Σπύρος Λαμπρόπουλος, Θόδωρος Πλώτας. 

ΜΙΛΓΟΥΟΚΙ ΜΠΑΚΣ: Πέτρος Αγγελόπουλος, Γιώργος Καρατζάς, Μαξιμιλιανός Χατζηγιάννης, Μάριος Καραγεωργόπουλος, Κώστας Χριστόπουλος, Κώστας Βαφέας, Βασίλης Τσιμπουξής, Γιώργος Βαμβακάς, Νίκος Βαμβακάς, Θόδωρος Βαφέας, Λάζαρος Τριαντόπουλος, Ανδρέας Δενδής, Νεκτάριος Μιχαλόπουλος, Κώστας Αγγελετόπουλος, Πάνος Δανελάτος, Γιώργος Τσίγκας, Δημήτρης Λιαλιός, Πάνος Χουρχουδάς. 

ΚΛΙΒΕΛΑΝΤ ΚΑΒΑΛΙΕΡΣ: Παναγιώτης Καρέλης, Μιχάλης Πανταζόπουλος, Δημήτρης Κανελλόπουλος, Αρης Σταθόπουλος, Κώστας Μαυρίδης, Δημήτρης Μπουζούν, Γάννης Μαυρίδης, Κώστας Κουτσιούκης, Άγγελος Μιχαλόπουλος, Στέφανος Κωνσταντινόπουλος, Κώστας Σταθόπουλος, Παναγιώτης Δημακόπουλος, Αντώνης Δεμερτζής, Γιώργος Πανωβράκος, Αναστάσιος Χρυσανθόπουλος Ηλίας Καλαντζής, Νίκος Αλεξανδρόπουλος, Νίκος Λιαρόπουλος, Νίκος Γασπαρινάτος.  

ΓΚΟΛΝΤΕΝ ΣΤΕΪΤ ΓΟΥΟΡΙΟΡΣ: Νίκος Γεωργίου, Μιχάλης Κατσιγιάννης, Ανδράς Λεοντίου, Στέφανος Πάνης, Χρήστος Κακολύρης, Νίκος Χριστοδουλής, Χρήστος Τσάκος, Χρήστος Κεπενός, Ανδρέας Μιχαλόπουλος, Δημήτρης Δημόπουλος, Μιλτιάδης Αγγελόπουλος, Παναγιώτης Αλεβιζόπουλος, Απόστολος Παλαιολόγος, Γιώργος Μπαλάσης, Σωτήρης Μαλαμής, Σπύρος Κοτσώνης, Νίκος Βαγενάς, Νίκος Βαρβατσούλης, Πάνος Μακρυγέννης. 

 

Β’ ΤΟΥΡΝΟΥΑ 

 

ΓΚΡΟΥΠ 9.30-10.30 π.μ. και 10.30-11.30 π.μ.

ΔΕΥΤΕΡΑ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

3.30-4.30 μ.μ.: Ρεάλ-Παναθηναϊκός 28-46

4.30-5.30 μ.μ.: Ολυμπιακός-Μπαρτσελόνα 32-30

ΤΕΤΑΡΤΗ 13 ΙΟΥΝΙΟΥ

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

3.30-4.30 μ.μ.: Ρεάλ-Ολυμπιακός 41-40

4.30-5.30 μ.μ.: Παναθηναϊκός-Μπαρτσελόνα 44-46

ΤΡΙΤΗ 19 ΙΟΥΝΙΟΥ

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

3.30-4.30 μ.μ.: Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός

4.30 -5.30 μ.μ.: Ρεάλ-Μπαρτσελόνα

ΣΑΒΒΑΤΟ 23 ΙΟΥΝΙΟΥ

9.45 π.μ.: Τελικός και συναγωνιστικά παιχνίδια

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΡΕΑΛ: Κώστας Δεληγιαννάκης, Γιώργος Συριώτης, Φώτης Δημητράς, Γιώργος Παπαδόπουλος, Γιάννης Κωνσταντινόπουλος, Θάνος Πανουτσόπουλος, Έκτορας Κρέμης, Ανδρέας Γρηγοράτος, Ηλίας Ηλιόπουλος, Ορέστης Σπηλιώτοπουλος, Θοδωρής Τσιχλιάς, Κωνσταντίνος Γκέκας, Γιώργος Ντούβας, Φώτης Πιτουράς, Κωνσταντίνος Ζωγράφος, Πασχάλης Ζωγράφος, Παναγιώτης Αθανασόπουλος, Μιχάλης Σούνιος, Πέτρος Χριστοφής, Γιάννης Πεφάνης, Χρήστος Δημακόπουλος. 

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Στέφανος Αγγελής, Αντώνης Σαζακλής, Άγγελος Σταθάτος, Μάριος Θοδωρής, Νίκος Μαραζιώτης, Σωτήρης Κοτσώνης, Έκτορας Αγγελής, Ηλίας Τσιχλιάς, Διονύσης Βασιλακόπουλος, Χρήστος Παπαχριστόπουλος, Ηλίας Γκίκας, Βασίλης Αλεξόπουλος, Άγγελος Βλάχος, Μιλτιάδης Παναγιωτόπουλος, Μάριος Ανδριακόπουλος, Κωνσταντίνος Αθανασόπουλος, Χάρης Κοσμάτος, Αλέξανδρος Βακιρτζόγλου, Γιάννης Μιχαηλίδης, Θοδωρής Σοφιανόπουλος, Κωνσταντίνος Αντωνόπουλος. 

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Πέτρος Παππάς, Σπύρος Μαλαμής, Παναγιώτης Σμπόρας, Ανδρέας Ανδριόπουλος, Μάριος Πατρίκιος, Φάνης Κουρής, Παναγιώτης Παπαναστασόπουλος, Γιώργος Μυλωνόπουλος, Χρήστος Παπαδόπουλος, Θεοχάρης Κοκμοτός, Γιάννης Αποστολόπουλος, Νίκος Αγαλόπουλος, Αλέξανδρος Σταθόπουλος, Γιώργος Κατσικαρώνης, Χρήστος Χαραλάμπους, Ερρίκος Μαρλαφέκας, Ορέστης Σταθόπουλος, Αναστάσιος Ζησιμάτος, Γιώργος Δημητριάδης, Μιχάλης Πετρόπουλος. 

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Δημήτρης Ευθυμάκης, Αλκιβιάδης Ζαμπάντης, Γιώργος Βελέτζας, Γ. Νικολακόπουλος, Ανδρέας Ζαφειρόπουλος, Θόδωρος Αθανασόπουλος, Βασίλης Κονόμι, Μάριος Λαουρδέκης, Κωνσταντίνος Πλαγιανάκος, Ευάγγελος Βογιατζής, Νίκος Λυκούδης, Γιώργος Τζέλης, Βασίλης Νικολόπουλος, Παναγιώτης Αρβανιτάκης, Σπύρος Τσαγγαράς, Σπύρος Αγγελόπουλος, Απόστολος Νικολάτος, Γιάννης Τσούρας, Μαρκέλος Κοντογεώργης, Νίκος Σταθόπουλος, Χρύσανθος Φίλιας, Ιαν Νικόπουλος.  

 

ΑΓΟΡΙΑ ΓΚΡΟΥΠ 11.30 Π.Μ.-12.30 Μ.

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 16 ΙΟΥΝΙΟΥ

10-11 π.μ. : Άρης-ΠΑΟΚ 44-47, Αρης-ΠΑΟΚ 41-39

ΚΥΡΙΑΚΗ 17 ΙΟΥΝΙΟΥ

11 π.μ.-12μ.: Συναγωνιστικά παιχνίδια

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΡΗΣ: Σπύρος Ανδριόπουλος, Βασίλης Μαλαμής, Χρήστος Κρουστάλης, Γιάννης Κονταξής, Σπύρος Αρβανίτης, Γιάννης Γερασιμόπουλος, Θέμης Αρέθας, Βλάσσης Λογοθέτης, Αλέξανδρος Μαντέλης, Γ. Παπαδημητρίου, Δημήτρης Κυριακόπουλος, Μιχάλης Μάρκου, Δημήτρης Κατσιγιάννης, Ευάγγελος Αλεξανδράτος, Φώτης Ράπτης, Γιάννης Μακρής, Χρήστος Νικολακόπουλος, Γιώργος Αλεξόπουλος, Νίκος Αϊβαλής, Θάνος Πέττας, Λουκάς Μαζαρακιώτης.

ΠΑΟΚ: Απόστολος Παναγιωτόπουλος, Νίκος Μπερναλής, Άγγελος Ορλώφ, Κωνσταντίνος Τσιπιανίτης, Γ. Διαμαντόπουλος, Ανδρέας Ζαπής, Χρ. Καραγιάννης, Νεκτάριος Καλογερής, Γιάννης Ντάκος, Μιχάλης Διακοβασίλης, Αντώνης Κανελλόπουλος, Ανδρέας Αναγνωστόπουλος, Βασίλης Αναγνωστόπουλος, Θέμης Σαλπιστής, Παναγιώτης Ντακόλιας, Θάνος Καρακούλιας, Στράτος Πεφάνης, Άγγελος Γεωργίου, Σπύρος Παπαστεφανόπουλος, Θόδωρος Μιχαηλίδης, Στάθης Μαραβέλας, Κουβεριανός, Νίκος Ποιμενίδης. 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΚΡΟΥΠ 12.30 Μ.-1.30 Μ.Μ.

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 16 ΙΟΥΝΙΟΥ

12 μ.-1 μ.μ. : Ανίκητες-Αμαζόνες 30-34

ΚΥΡΙΑΚΗ 17 ΙΟΥΝΙΟΥ

12 μ.-1 μ.μ. : Αμαζόνες-Ανίκητες 34-34

1-2μ.μ.: Συναγωνιστικά παιχνίδια

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΑΝΙΚΗΤΕΣ: Έλενα Στεργίου, Γεωργία Γκίκα, Εμμελία Σκέντζου, Μαρία Αθανασοπούλου, Ιωάννα Βαγενά, Ειρήνη Τρυφωνοπούλου, Ειρήνη Κορδά, Κατερίνα Μπουρσινίου, Κατερίνα Παναγιωτοπούλου, Ραφαέλα Βαμβακά, Αναστασία Μπαραμπάτη, Σοφία Γκίκα, Αγγελική Δεμερτζή, Λαμπρινή Τόλια, Αναστασία Μετσοβίτη, Νικολέτα Βλάχου. 

ΑΜΑΖΟΝΕΣ: Κωνσταντίνα Καλαμπαλίκη, Ιφιγένεια Χαλκίδη, Έλενα Μπαχάρνικου, Παρασκευή Λουμπαρδέα, Άννα Παπαχρήστου, Σεμίνα Τσιγκά, Κλεοπάτρα Γιαννίκα, Μαρία Στυλιανοπούλου, Ευαγγελία Φλωράτου, Κωνσταντίνα Ζαχαροπούλου, Παναγιώτα Μπαραμπάτη, Εβελίνα Αποστολοπούλου, Αγγελική Θοδωρή, Ανδριάνα Κρουστάλη, Έλενα Παπαδοπούλου.   

Στα συναγωνιστικά παιχνίδια πρώτευσαν αναδείχτηκαν τα αγόρια ο Σπύρος Ανδριόπουλος και στα κορίτσια οι Κατερίνα Μπουρσινού, Αννα Παπαχρήστου.